Эфирные масла. Когда полезные и когда опасны?

Опубликовано: 04.10.2018,   Обновлено: 27.03.2020

Часто ми чуємо питання:
“Чому ефірні олії такі дорогі?”.
Ми готові відповісти.
“Тому, що вони справжні!”


Подумайте самі:

  • Троянда – 500 тонн квітів = 1 кг ефірної олії
  • Лаванда – 200 кг квітів = 1 кг ефірної олії
  • М’ята – 256 кг листя = 1 кг ефірної олії
  • Неролі – 2000 тон квітів = 1 кг ефірної олії
  • Ладан – 20 кг смоли = 1 кг ефірної олії
  • Жасмин – 300 кг квітів = 13 мл ефірної олії
  • Лимон – 300 тонн плодів = 9 кг ефірної олії
  • Меліса – 2722 кг квітів = 3,7 кг ефірної олії
  • Мірра – 100 кг сировини = 400 г ефірної олії
  • Евкаліпт – 100 кг сировини  = 3 кг ефірної олії
  • Ромашка – 100 кг сировини = 1 кг ефірної олії
  • Пачулі – 75 кг сировини = 1 кг ефірної олії
  • Безсмертник – 100 кг сировини = 1 кг ефірної олії

Як вважаєте, чи може коштувати ефірна олія 30-50-70 грн?


Ефірні олії не можуть коштувати дешево, бо процес виготовлення досить складний. Вартість ефірної олії визначається вартістю сировини, а також екологічністю і складністю виробництва. 

На що варто звернути увагу при виборі:

  1. Темний скляний флакон, об’єм 5-10 мл. Деякі ефіри, як троянда, сандал можуть продаватися в меншій пляшці;
  2. Напис 100% натуральна ефірна олія та ботанічна назва рослини, з якої виготовлено олію (але це не єдині показники, бо на підробках теж темна банка і пише те ж саме);
  3. Наявність дозатора у флаконі та кільця контролю розтину;
  4. Не всі рослини містять ефірні олії. Якщо ви бачите ефірну олію полуниці, кокосу, бузку, персика, огірка, вишні тощо, – знайте, що це синтетика або екстракт, отриманий хімічним способом, але в жодному разі не ефірна олія.
  5. Ефірні олії не можуть коштувати однаково і дешево
  6. Не купуйте олію в пошкодженому упакуванні та з відсутньою інформацією щодо виробника і складу;
  7. Ім’я виробника (шукайте відгуки і аналізуйте інформацію про заявлену фірму)
  8. Купуйте олії лише в перевірених місцях і постачальників;
  9. Натуральна ефірна олія не може пахнути синтетикою і вражає ароматом після відкриття флакона. Цитрусові олії швидко випаровуються, а, наприклад, хвойні можуть видавати аромат протягом цілого дня.
  10. Нанесіть 1-2 краплі ефірної олії на чистий білий аркуш паперу. Хороший ефір не містить осаду, але залишає після себе трішки забарвлену пляму, але не жирну. 

Деякі ефірні олії мають ознаки отруйних речовин, незалежно від дози та способу використання. Такі олії можуть застосовуватися лише під наглядом спеціаліста або лікаря. 

Небезпечні ефірні олії:

арніка, амброзія, аїр тростинний, аїр звичайний, болдо, вербена, гірчиця, гаультерія лежача, оман, материнка іспанська, материнка звичайна, буркун, ірний корінь, костус, камфора, каніфоль, коричник китайський, мигдаль гіркий, ялівець козачий, лобода, м'ята болотна, полин гіркий, пижмо, рута запашна, насіння анісу, насіння петрушки, сасафрас бразильський, туя складчаста, туя західна, хрін, чабер садовий, чабер гірський, яборанди.

Якщо Ви вживаєте ліки, перш ніж використовувати ефірні олії порадьтеся з лікарем, адже не всі олії добре взаємодіють з медичними препаратами. Наприклад, олія м’яти перцевої не “дружить” з антикоагулянтами, а лаванда має протипухлинні властивості, проте її не бажано приймати з такими ж ліками.

При вагітності варто відмовитися від використання наступних ефірних олій: полин, гірчиця, орегано, чебрець, чабер, гвоздика, кориця, кмин, аніс, кріп.

 

Пам’ятайте, що все, що стосується дешевих ефірних олії, може викликати значно більше проблем зі здоров’ям.

  • Алергії
  • Опіки
  • Отруєння
  • Подразнення шкіри і дихальних шляхів


 Ефірні олії можна отримати наступними способами:

  1. Натуральним шляхом – методом дистиляції. Коштують дорого, але це 100% продукт, який можна навіть приймати всередину (перед цим проконсультуйтеся з лікарем);
  2. Ідентичні натуральним, виготовленні на основі синтетичних ароматів, спирту. Їх не можна використовувати в лікувальних та косметичних цілях. Максимум ароматизація кімнат.
  3. Штучні, які виготовляються з дешевих розчинників і ароматизаторів. Це більшість аптечних і супермаркетних олій, якими можна хіба що мити підлогу, але в жодному разі не приймати всередину чи наносити на шкіру.

 

Ефірні олії мають широкий спектр лікувального і косметичного впливу. Всі вони мають протимікробну, антисептичну, протизапальну дії, а багато із них – антивірусну, антиоксидантну, імуномодулюючу.


                                                             

Як використовувати справжню ефірну олію

  • Ароматичні ванни. Чудовий спосіб для релаксації та профілактики застудних захворювань. Не додавайте ефірну олію в чистому вигляді у воду, адже вона не розчиняється й може викликати роздратування шкіри. Найкраще додавати її в сіль, молоко, мед і розчиняти вже у ванній.
  • Інгаляції. За допомогою інгаляцій можна полегшити стан застуди, грипу, бронхіту тощо. Дану процедуру можна проводити тільки після консультації з лікарем, щоб не погіршити ситуацію. Від застуди можуть допомогти ефіри чайного дерева, шавлії, евкаліпта, розмарину, лаванди і т. д.
  • Масаж. Ефірні олії допоможуть покращити ефективність масажних процедур. Наголошуємо, що для масажу потрібно використовувати лише натуральну безпечну олію (1-2 краплі на базові олії)
  • Збагачення кремів. Радимо проконсультуватися з косметологом щодо стану Вашої шкіри та олійок, які найкраще підійдуть.
  • Ароматерапія. Ефірні олії приємно освіжують повітря та створюють затишок. Деякі з них допомагають побороти стрес, безсоння, поганий настрій, або навпаки активізувати нервову систему.

 

Не вірте рекламі та дешевим цінам. Ефірна олія не може бути водночас дешевою і корисною для здоров’я. Обирайте те, що для Вас важливіше.


 Автор: Ірина Ящук (Malynivna)

Кошик
Итого: 0.00
на будь-яке відділення “УкрПошти”
0.00
на будь-яке відділення “Нова Пошта”
0.00
на будь-яку адресу України кур'єром Нової пошти
0.00
З вами сконтактується менеджер щодо термінів доставки товарів із передзамовлення
Оформить заказ